Jaką muzykę usłyszysz w kasynie?

Muzyka ma na nas ogromny wpływ. Nawet jeżeli nie wsłuchujemy się w nią, jej rodzaj, tempo, a nawet tekst, mogą wywoływać u nas konkretny nastrój i wzbudzać określone emocje. Cicha, spokojna muzyka pomoże nam się zrelaksować, a głośna i dynamiczna zainspiruje do działania. Doskonale wiedzą o tym właściciele kasyn, zarówno tych realnych, jak internetowych. Wykorzystują to, aby zachęcić do podejmowania ryzyka. Jaką więc muzykę usłyszysz podczas wizyty w kasynie?

Kasyna online

Wchodząc na stronę oferującą gry znane z tradycyjnych kasyn lub pobierając odpowiednią aplikację na telefon, często nie zwraca się uwagi na muzykę, a czasem celowo ją wycisza. Znajdą się jednak z pewnością osoby, które nie wyobrażają sobie gry bez charakterystycznych efektów dźwiękowych. Nic w tym dziwnego, doskonale budują one atmosferę i pozwalają całkowicie oddać się grze. Oprócz odgłosów, które mają imitować kręcące się koło lub szelest tasowanych kart, w czasie gry w tle słychać także melodie. Są one zazwyczaj żywiołowe, budujące napięcie. Nie będzie ona na tyle głośna, abyś się na niej skupiał, będzie raczej przemawiała do Twojej podświadomości. Przez to, Twoje odczucia: radość z wygranej, niedosyt po klęsce i chęć rewanżu, będą jeszcze bardziej nasilone, a działania spontaniczne. Chętniej przystąpisz do kolejnego zakładu, jeśli melodia odtwarzanych utworów wpadnie Ci w ucho i wywoła u Ciebie odpowiedni nastrój. Szybkie, skoczne piosenki zwiększają skłonność do ryzyka, którego podejmowanie jest oczekiwane przez twórców stron z grami hazardowymi. 

Nie bez wpływu na zachowanie graczy jest także efekt dźwiękowy sygnalizujący zwycięstwo. Jest on zazwyczaj bardzo uroczysty i mózg odbiera go jako rodzaj nagrody. Dlatego też, chcąc usłyszeć go po raz kolejny, nie zaprzestaniesz gry. Również melodyjka towarzysząca przegranej zdaje się mówić “Nic się nie stało, spróbuj ponownie”. Takie dźwięki przemawiają do ludzi dużo bardziej niż słowa.

Muzyka w kasynie online nie może być jednak ani przesadnie głośna, ani zbyt szybka. Zbyt intensywne dźwięki mogą bowiem powodować uczucie stresu i powodować napięcie. Biorąc pod uwagę fakt, że większość graczy wchodzi na portale wzorowane na kasynach po to, aby się odstresować i zapomnieć o codziennych problemach, będzie to dla twórców niekorzystne. Jeżeli bowiem podczas zakładów gracze, zamiast się odprężyć, będą odczuwali stres, nie wrócą na dany portal. 

Przede wszystkim jednak muzyka, którą słyszymy w kasynie online, nie może być denerwująca. Wszyscy znamy melodie, które od razu mamy ochotę przełączyć. Jeżeli taka piosenka pojawi się w kasynie online, zdekoncentruje gracza i wybije go z rytmu. W najlepszym wypadku wyciszy on dźwięk, w najgorszym nie będzie miał ochoty kontynuować gry i opuści portal. Dlatego też wybierana przez twórców strony playlista zazwyczaj składa się z numerów, które nie będą zbyt nachalne i nie wzbudzą negatywnych skojarzeń. Dzięki temu trafią w każdy gust.

Podczas szukania kasyna warto stawia na pomoce w Internecie, dzięki którym będziemy mieć lepszy obraz tego, jakie kasyno jest dla nas najodpowiedniejsze. Dobrze kierować wzrok w stronę popularnych kasyn internetowych, gdzie rozgrywka jest uczciwa, losowa i licencjonowana. W takich miejscach możemy bez obawy wykorzystywać nasze środki i grać na prawdziwe pieniądze.

Tradycyjne kasyna

To, jaką muzykę usłyszymy w tradycyjnym kasynie, zależy w dużej mierze od jego lokalizacji i charakteru. Inne piosenki będą odtwarzane w luksusowym kasynie, inne w lokalu, w którym grupki znajomych przychodzę pograć w pokera lub zabawić się przy jednorękim bandycie. 

Goście eleganckich kasyn mają zdecydowanie większe wymagania. Podczas wyjść są zazwyczaj bardzo uroczyście ubrani i oczekują, że na miejscu wszystko będzie dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Muzyka nie jest tu wyjątkiem. Dlatego też ekskluzywne lokale zatrudniają muzyków i wokalistów, aby grę urozmaicały występy na żywo. Ich repertuar nie jest oczywiście przypadkowy. Tak jak we wspomnianych wcześniej kasynach internetowych, tak i w tych w realu, odpowiednio dobrana muzyka ma modelować zachowanie gracza. Trudno więc usłyszeć tam łzawe ballady lub arie operowe – dekoncentrowałyby graczy i wprawiały ich w melancholię. Jeżeli więc wybierzesz się kiedyś do najsławniejszych kasyn w Monte Carlo lub Las Vegas, najprawdopodobniej usłyszysz tam piosenki dość żywiołowe, skoczne, które w innych okolicznościach poderwałyby Cię do tańca. W kasynie jednak mają zmotywować siedzących przy stołach graczy do podejmowania dynamicznych i ryzykownych kroków, inwestowania i jak największego zaangażowania w rozgrywkę. Fakt, że utwory są grane i śpiewane na żywo, a nie odtwarzane z płyty, daje dodatkowe poczucie, że znajdujesz się w miejscu wyjątkowym, w niecodziennej, odświętnej sytuacji. Sugerują tym samym, że powinieneś ją celebrować i nie żałować pieniędzy na kolejne zakłady.

Skromniejsze kasyna, chociaż nie są tak okazale urządzone i nie oczekują od gości galowego ubioru, również nie rezygnują z muzyki. Zazwyczaj jest ona tu odtwarzana z płyt, zdarza się jednak, że zatrudniani są muzycy. Puby i kluby, które oferują gry hazardowe, często posiadają także bary z trunkami wysokoprocentowymi, a wizyta w nich kojarzy się z niezobowiązującymi spotkaniami i luźną atmosferą. Jest ona budowana również poprzez dobór odpowiednich utworów. Co więc usłyszysz w takim  lokalu, popijając piwo i grając w pokera? Będą to najprawdopodobniej popularne hity – przede wszystkim muzyka pop i rock. Takie piosenki nie angażują zbytnio uwagi słuchaczy, wtapiają się w tło, dzięki czemu nie przeszkadzają w skupieniu się grze i rozmowach z towarzyszami. Oprócz tego są to kawałki zazwyczaj doskonale znane, co sprzyja budowaniu poczucia bezpieczeństwa i pewności. Prowadzi to do uśpienia czujności i skłonności do ryzykownych zakładów i inwestycji.

W takich kasynach usłyszysz prawdopodobnie także powszechnie znane hity, które nawiązują tekstem do gier hazardowych. Na pewno kojarzysz „Poker Face” Lady Gagi, czy „Viva Las Vegas” Elvisa Presleya. Utwory odtwarzane w kasynie mają poprawić Ci humor, pomóc się zrelaksować, ale także doskonale zapadać w pamięć. Te popularne piosenki tematyczne spełniają to zadanie i będą przywoływały u Ciebie pozytywne skojarzenia z konkretnym kasynem. Będziesz miło wspominać wizytę i z pewnością ją powtórzysz, a skłonienie Cię do powrotu i dalszej gry jest głównym celem jego właścicieli.

Muzyka, którą usłyszysz w kasynach, zarówno tych internetowych, jak i tradycyjnych, może wydawać się w pierwszej chwili bardzo przypadkowa. Jest to złudzenie, ponieważ każdy dźwięk i sposób jego odtworzenia jest doskonale przemyślany. Piosenki dobierane są tak, aby gracze mogli się odprężyć i zmniejszyć swoją czujność. Gdy będą w kasynie czuli się dobrze, będą bardziej skłonni do podejmowania nierozważnych decyzji i pozostawią w nim więcej pieniędzy. Muzyka tam odtwarzana, powinna być jednak żywiołowa, aby relaks nie przekształcił się w przysypianie nad kartami. Skoczne, popowe piosenki, które wszyscy kojarzą, doskonale motywują gości każdego rodzaju kasyna do podejmowania działania i dynamicznej gry. W przypadku stron internetowych, które oferują gry hazardowe, ogromną rolę odgrywają także efekty dźwiękowe. Gdy są realistyczne, pozwalają użytkownikom w pełni wczuć się w rozrywkę, dzięki czemu pozostają dłużej na konkretnej witrynie i chętnie do niej wracają. Jest to najlepszym dowodem na to, że nie zawsze mamy pełną kontrolę nad naszym zachowaniem i czasem nieświadomie ulegamy ukrytym sugestiom. Podczas następnej wizyty w kasynie spróbuj więc wsłuchać się w tamtejszą muzykę i zastanów się nad tym, jaki ma na Ciebie wpływ.